ПРОФІЛІ АВТОРА

АВТОРСЬКИЙ ВИДАВНИЧИЙ ПРОЄКТ


Видавничий проєкт "ІДЕЇ, ПОСТАТІ, ТЕКСТИ В УКРАЇНСЬКІЙ КУЛЬТУРІ" був започаткований 2000 р. Авторським символом проекту став золотий Пегас, що в давногрецькій міфології є покровителем муз.


В рамках проєкту видано понад 30 наукових видань, зокрема монографії, навчальні посібники, словники.




В межах проекту видається міжнародний науковий збірник філологічного профілю  "АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІНГВІСТИКИ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА", головним редактором якого є Л.І. Шевченко. Збірник входить у кілька світових науковометричних баз та має міжнародну сертифікацію ISSN. До редакції збірника входять провідні фахівці України та світу. Ознайомитися зі збірником можна на сайті збірника





Окремим напрямком видавничого проекту є сучасна лексикографія, зокрема перший в Україні словник з порівняльного та європейського праві, унікальні словники іншомовних слів, галузеві та перекладні словники та ін.




У 2002 р. за підтримки Інституту Кеннана українські мовознавці збираються на перший дискусійний науковий семінар, в якому порушуються питання  статусу української мови в юридичній площині. В обговеренні питань беруть участь професори
Л. Шевченко, В. Русанівський, О.  Тараненко, С. Єрмоленко, 
Б. Ажнюк та ін. Результати обговорень і дискусій були опубліковані у книжковому виаданні.

Мовна ситуація в Україні та дискусії навколо українського правопису (Київський проект Інституту Кеннана при Центрі Вудро Вільсона). – Київ, 2002. – 76 с.



З 2016 р. ініційовано інноваційний проект за участі молодих учених "НОВІ СЛОВА ТА ФРАЗЕОЛОГІЗМИ В УКРАЇНСЬКИХ МАС-МЕДІА", що має на меті відобразити динаміку новлення сучасної української мови на основі масової комунікації. Зібраний матеріал репрезентовано у щорічній лексикографічній праці.


З 2019 р. запущено електронний ресурс "Мовні інновації.ua", головна мета якого репрезентувати електронну картотеку нових слів та фразеологізмів в українських мас-медіа (2016-2019).

https://newlexua.blogspot.com/

У 2020 р. за науковою редакцією Л.І. Шевченко видано колективну монографію, присвячену 200-річчю Пантелеймона Куліша. Авторські погляди науковців зосереджені на лінгвостилістичному, лінгвофольклористичному, текстологічному, історико-лінгвістичному, медіалінгвістичному аспектах спадщини Куліша.

  

  
У 2021 р. за науковою редакцією Л.І. Шевченко видані інноваційні підручники з лінгвістичної експертології та теорії медіалінвгістики. Видання доступні в електронному форматі на видавничих платформах.